مولتی تایمر دیجیتال شیوا امواج 

مولتی تایمر دیجیتال شیوا امواج ، تایمری با کارایی فوق العاده و با دقت زمانی صدوم ثانیه میباشد . این دستگاه با دو رله مجزا قابلیت کاربری های متفاوت در چهار گروه زیر را دارد.

 • A : تایمر تاخیر در قطع و یا تاخیر در وصل
 • B : کنترل موتورهای چپگرد و راستگرد
 • C : عملکرد فلاشری در زمان های مختلف
 • D : عملکرد ترکیبی فلاشری

ویژگی های مولتی تایمر دیجیتال شیوا امواج

 • سیستم  میکروپروسسوری با دقت بالا (0.01 ثانیه )
 • 15 برنامه کاری شامل انواع تایمر ، فلاشر ، تایمر چپ گرد و راست گرد
 • دارای نمایشگر
  1. زمان
  2. MODE : حالت کاری
  3. AC : برق شبکه
  4. REL A : وصل رله A
  5. REL B : وصل رله B
 • انتخاب نوع استارت دستگاه به صورت نرم افزاری
  1. وصل برق به ترمینال START
  2. قطع برق از ترمینال  START
 • شروع به کار مجدد RESET
  1. قطع و وصل برق ترمینال START
  2. فشار دادن هم زمان دو کلید ▲ و ▼
 • قابلیت :
  1. تعیین وضعیت رله ( وصل یا قطع ) بعد از استارت
  2. ذخیره زمان تایم گیری شده در هنکام قطع برق

مشخصات فنی مولتی تایمر دیجیتال شیوا امواج

 • ورودی تغذیه/ استارت : بین 180 الی 250 ولت AC (از 50 تا 60 هرتز )
 • کارایی در
  1. دما : از 20- الی 65+ درجه سانتی گراد
  2. رطوبت : 70 درصد

خروجی: 2 عددرله 5 آمپر

 مولتی تایمر دیجیتال شیوا امواج

تایمر یک قطعه کنترلی می باشد که یک سیگنال ورودی دریافت نموده و پس از گذشتن یک زمان تاخیر(که از پیش تعیین شده است) یک سیگنال خروجی ارائه می دهد. از تایمر در فرآیندهای متنوعی در ماشین ها و نیز خطوط تولید استفاده می شود.

یک تایمر یک نوع خاص از ساعت است که برای اندازه گیری دوره های زمانی مختلف به کار می رود. از نظر عمکلردی تایمرها را می توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته ی اول تایمرها آنهایی هستند که شمارش واحدهای زمانی آنها از صفر شروع می شود و به سمت عدد بزرگتر می رود که به این تایمرها اصطلاحاً stopwatch  گفته می­شود. دسته دوم آنهایی هستد که از یک نقطه مشخص زمانی به سمت صفر شمارش می کنند.

عملکرد مولتی تایمر دیجیتال شیوا امواج بدین صورت است که پس از اتصال ولتاژ تغذیه دستگاه می­تواند خروجی را با تاخیر های زمانی معینی یا حتی بلافاصله قطع و وصل نماید. امروزه به جهت اهمیت صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی استفاده از تایمر اهمیت دوچندان یافته است.

 اگر بخواهیم از دید صنعتی این وسیله را تعریف کنیم تایمرها یا رله های زمانی یکی از وسایل فرمان دهنده مدارهای کنترل اتوماتیک هستند که همچون رله های کنترلی وظیفه کنترل مدار را برای مدت زمان معینی برعهده دارند، با این تفاوت که رله های کنترلی بر کمیت های الکتریکی نظارت می کنند، اما رله های زمانی یا همان تایمرها، وظیفه زمان سنجی و ایجاد تقدم و تاخر را برعهده دارند. یکی دیگر از تفاوت­های رله های زمانی یا رله­ های کنترلی این است که رله های کنترلی نمودار هایی پیوسته دارند اما تایمرها نمودار هایی گسسته دارند. 

شناخت و استفاده­ ی به جا از تایمرها می­تواند در پروسه های صنعتی بسیار مهم باشد. در صورت انتخاب به جااز یک تایمر، علاوه بر پیاده سازی مدارها، سرعت مونتاژ تابلو زیاد شده، قطعات و هزینه کم و مدار ساده و ایمن می­گردد به عنوان مثال در طراحی تابلو ستاره-مثلث، پیش از این از تایمر تاخیر در وصل معمولی در کنار چند کنتاکت کمکی و مداری نسبتاً پیچیده استفاده می ­شد. اما امروزه با تایمرهای ستاره-مثلث، تابلویی بسیار ساده تر و با سیم کشی کمتر، امن ترو بدون نیاز به کنتاکت های کمکی امکان پذیر می باشد. 

مواردی که در خرید تایم باید دانست:

 1. محل استفاده­ ی آن
 2. ولتاژ تغذیه
 3. جریان مجاز کنتاکت خروجی آن
 4. مدهای کاری
 5. چگونگی نصب آن
 6. ابعاد آن
 7. محدوده رنج زمانی

برای دیدن این محصول مولتی تایمر دیجیتال شیوا امواج را کلیک کنید .